Tuesday, November 12

७८ लाख घुसकाण्डमा पनि मुछिए उपराष्ट्रपतिपुत्र दिपेश !

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीको तुलनामा उपराष्ट्रपति नन्दकिशोर पुन कम विवादमा आउँछन् । कुन कार्यक्रममा जानुहुन्छ, कुनमा जान हुँदैन भन्ने भेउ नपाउँदा कहिलेकाहीँ हल्का देखिन्छन् उनी । बाँकी त्यस्तो केही कमजोरी देखिएको छैन । राष्ट्रपति भण्डारीका सन्तान शान्त देखिन्छन् तर उपराष्ट्रपतिका पुत्र दिपेश पुन फरक छन् । ठेक्कापट्टा मिलाउने, प्रहरीको सरुवा बढुवादेखि राज्यका विभिन्न निकायमा उनको सक्रियता बढी देखिन्छन् । पैसा असुलीमा बारम्बार मुछिन्छन् उनी ।
हुँदाहुँदा अख्तियार दुरुपयोग गरेर बदमासी गर्नेलाई पास कस्न बनाएको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगमा बसेर आफैंले अख्तियारी दुरुपयोग गरेर ७८ लाख घुस खाएको आरोपमा अनुसन्धानमा तानिएका अख्तियारका आयुक्त राजनारायण पाठक प्रकरणमा समेत जोडिए उनी ।
सञ्चारमाध्यमबाट ढिला पोल खुले पनि राजनारायणको कतुर्त दृश्यमा कैद भएको गाइँगुइँ शक्तिकेन्द्रहरुमा पुगिसकेको थियो । जोगिनका लागि आफ्ना विश्वासीहरुलाई राजनारायण आफैंले गुहारेका समेत थिए । यही मेसोमा दिपेश पनि जोडिएको देखियो ।
उनले राजनारायणको पोल खुल्ने दृश्य सामग्री हत्याउन बाबुको पावरको दुरुपयोग गरेर गोप्य भिडियो खिच्ने व्यक्तिलाई प्रभावमा पारेर आफूअनुकूल काम गराउने प्रयास गरेको पोल खुलिसक्यो तर विचरा दिपेश असफल भएछन् यसमा । जानकारका अनुसार पुन आफैंले गोप्य भिडियो खिच्ने व्यक्तिसँग सम्पर्कको प्रयास गरेका थिए तर इग्नोर गरेछन् । उपराष्ट्रपति पुत्रलाई इग्नोर गरेको सहन सकेनन् । तापनि काम भइहाल्छ कि भनेर एजेन्ट पठाएछन् बाबुको नाम लिँदै । आयुक्त जस्ता व्यक्तिलाई त निरीह बनाउन खप्पिस व्यक्ति नाथे एजेन्टको प्रभावमा के पर्थे र !
बरु उनले उनीहरुको कालो कामको प्रयासको पनि भिडियो खिचिदिए र राजनारायणसँगै दिपेशको पनि पोल खुलाइदिए । यस अगाडि मलेसियामा नेपाली कामदार पठाउने एजेन्ट नियुक्तिमा समेत पुन सक्रिय रहेको पोल खुलिसकेको छ । छोराको एकपछि अर्को बदमासी सार्वजनिक भइरहँदा उपराष्ट्रपति भने अचम्मसँग मौन छन् । छोराको एकपछि अर्को बदमासी सार्वजनिक भइरहँदा उपराष्ट्रपति भने अचम्मसँग मौन छन् । धृतराष्ट्रझैँ बदमासी नदेखे जस्तै गरेर बसेका छन् उनी छाेराकाे बदमासीप्रति ।
यसरी बदमासीमा आँखामा पट्टी कसेर बस्दा नतिजा के आउँछ त्यो त महाभारतको कथा नपढे पनि पक्कै सुनेका त होलान् नै ! उपराष्ट्रपतिज्यू, छोरालाई दुर्योधनै बनाउने हो त ?
सामग्री सभार: शुक्रबार बाट

प्रतिकृया दिनुहोस्